کاربر مهمان

بادگیر رادیاتور آب پژو 405 ایساکو


دسته بندی: رادیاتور آب
برند: ایساکو/
سازنده خودرو: ایران خودرو /پژو /پژو 405
شماره قطعه: 13378
اورجینال یدک قیمت: تماس بگیرید
برند:--
شهر: شیراز

کولر خودرو که در قدیم به عنوان یک آپشن خاص شناخته می‌شد و امروزه یکی از ساده‌ترین امکانات ماشین است، از قسمت‌های مختلفی تشکیل می‌شود که یکی از آنها، کندانسور کولر است که به اسم رادیاتور کولر ماشین نیز شناخته می‌شود. این قطعه و سلامت آن، اثر واضحی در سلامت کاری کولر خودرو دارد و پیدا شدن عیب در آن، می‌تواند کارکرد کولر ماشین را تحت تاثیر قرار دهد.

معرفی رادیاتور کولر ماشین

 رادیاتور کولر خودرو، قطعه‌ای برای تبادل گرمایی است که جلوی خودرو قرار می‌گیرد. سیال موجود در سیستم کولر خودرو به نام گاز کولر شناخته می‌شود. این گاز در زمان روشن بودن کولر، با دریافت گرمای داخل اتاق، تا حد زیادی داغ شده و به همین خاطر، به سمت کندانسور کولر ماشین فرستاده می شود تا در آن تبادل گرمایی انجام دهد. این سیال، در کندانسور یا همان رادیاتور کولر ماشین، گرمای بالای خود را با هوای آزاد بیرون تبادل می‌کند و دوباره آماده دریافت گرمای داخل کابین می‌شود.

عملکرد رادیاتور کولر خودرو و خرابی آن چه تاثیری بر روی خودرو می گذارد

در تمامی خودروهای سواری و همچنین اکثر خودروهای تجاری، رادیاتور کولر ماشین در جلوی رادیاتور موتور قرار دارد. این قطعه در صورت کثیف شدن و آلودگی، می تواند در انتقال هوای آزاد به سمت رادیاتور موتور نیز خلل ایجاد می کند و درنتیجه منجر به گرم شدن موتود ماشین می شود و اثر منفی در عملکرد خودرو نیز خواهد داشت. ضمن اینکه در این وضعیت اثر نامطلوبی هم بر روی کار کرد کولر خودرو نیز می گذارد.

محل قرارگیری رادیاتور کولر

همان طور که گفته شد، در همه خودروهای سواری و همچنین اکثر خودروهای تجاری، رادیاتور کولر خودرو در جلو و دماغه خودرو قرار دارد تا بهترین حالت تبادل گرمایی را داشته باشد. اما محل قرارگیری این قطعه در برخی از خودروهای تجاری می‌تواند کمی متفاوت باشد. مثلا در برخی از کشنده‌ها و خودروهای مسافری، این بخش روی سقف قرار دارد و همچنین در بعضی از خودروها که کولر بعدا روی آنها نصب شده است، این قطعه زیر رادیاتور موتور قرار می‌گیرد تا مزاحم کارکرد آن نشود. اما در مجموع این قطعه باید در محلی نصب شود که به راحتی با هوای آزاد بیرون، تبادل حرارتی داشته باشد.

بادگیر و محافظ رادیاتور آب

همانطور که می دانید رادیاتور، آب داغ را از موتورخودرو می گیرد، خنک می کند و مجدد به سمت موتور خودرو می فرستد. خنک شدن آب داغ از طریق حرکت در راه آب هایی است که در رادیاتور آب قرار دارد و با قدرت هوای ورودی به خودرو که عمده آن از طریق جلو پنجره و همینطور توری زیر سپر است، تامین می شود. بادگیر رادیاتور آب از جنس پلاستیک مقاوم در برابر حرارت است و علاوه بر نقش محافظتی ای که از رادیاتور آب دارد، کمک به جذب بیشتر هوای ورودی به سمت رادیاتور می شود و از هدر رفتش جلوگیری می کند.

تیم زاپاس24 در تلاش هست تا بتواند بهترین فروشگاه های فروش لوازم یدکی را به شما معرفی کند تا بتوانید کالای باکفیت و همچنین با اطمینان خاطر خریداری کنید علاوه بر این شما می توانید با فروشگاه مدنظر خود به طور مستقیم در ارتباط باشید

زاپاس24دسترسی سریع  و آسان به فروشگاه های لوازم یدکی

نظرات کاربران

برگشت به بالا

زاپاس 24 را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

دانلود اپلیکیشن

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت به روز ایده پردازان کاوش گر می باشد