کاربر مهمان

بوش طبق گرد سوناتا 545842W000


دسته بندی: بوش طبق
برند: ctr/
سازنده خودرو: هیوندای /سوناتا
شماره قطعه: 29274
فروشگاه ظهرابی قیمت: تماس بگیرید
برند:--
شهر: شیراز

YF سوناتا

بوش چیست؟

در قسمت‌های مختلفی از خودرو، نام بوش را شنیده‌اید. با توجه به محل قرار گیری در قسمت‌های مختلف خودرو، بوشها وظایف و انواع مختلفی دارند. برای مثال، نوعی ازبوش در سیلندر استفاده می‌شود که به آن بوش طبق گفته می‌شود که هم از لحاظ کارکردی و هم از لحاظ ظاهری، با بقیه بوش ها تفاوت دارد. همچنین، بوش اکسل خودرو در قسمت عقبی خودرو قرار دارد.

بوش طبق چیست؟

بوش طبق، قطعه‌ای مانند سیبک است که برای اتصال قطعات مختلف خودرواستفاده می شود.

تفاوت بوش با سیبک چیست؟

 تفاوت عمده بین سیبک و بوش، در این است که سیبک‌ها در جهت‌های مختلف قادر به حرکت هستند؛ اما بوش فقط می‌تواند در یک جهت حرکت کند. کاربرد اصلی آنها، به‌عنوان نویزگیر برای حذف سروصدا در حین حرکت، حذف لرزش‌ها و تحمل مقداری از ضربات وارده به سیستم تعلیق خودرو به جهت خاصیت لاستیکی این قطعه است.

کارایی بوش و سیبک چیست؟

بوش و سیبک در مواردی نیز به‌عنوان محور عمل می‌کنند و اتصال دو قطعه را به یکدیگر ممکن می‌سازند که مثال واقعی آن را می‌توان مفصل‌های بدن دانست. نتیجه این گونه اتصالات در خودرو، امکان حرکت با وجود اتصال به شاسی و با منتقل ‌کردن کم‌ترین ضربه خواهد بود.

علائم خرابی بوش چیست؟

در ادامه قصد داریم علائم خرابی بوش طبق را بررسی کنیم تا با دیدن این علائم پی به خرابی آن پی ببریم و از بروز مشکلات اساسی‌تر جلوگیری کنیم.

  • با توجه به این‌که بوش طبق وسیله اتصال طبق به قطعات دیگر است، افزایش صدا در سمت چرخ‌های جلوی خودرو، می‌تواند نشان‌دهنده خرابی بوش یا لق‌شدن آن باشد.
  • صدای تق‌تق هنگام چرخاندن فرمان نیز، می‌تواند از علائم خرابی بوش ، سیبک یا قطعات متحرک دیگر در سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو باشد.
  • لرزش بیش از حد در برخی از قسمت‌ها و انتقال آن به فرمان نیز، یکی از دلایل خرابی بوش است.
  • کاهش تعادل خودرو نیز، می‌تواند در برخی از موارد، نشانه خرابی بوش یا سیبک باشد. بوش در قسمت میل تعادل خودرو، باعث حفظ تعادل آن می‌شود و در صورت خرابی، وظیفه خود را که همان اتصال میل تعادل به سیستم تعلیق است، به ‌درستی انجام نخواهد داد؛ بنابراین، خودرو در حرکت یا گاهی در سر پیچ‌ها تعادل مناسب را نخواهد داشت.

چگونه می توان از خرابی بوش‌های طبق جلوگیری کرد؟

در واقع، بوش‌های طبق بر اثر حرکت در جای خود، دچار فرسودگی و استهلاک خواهند شد و طبیعی است که پس از مدت زمانی که از عمر مفید آن‌ها سپری شده است، احتیاج به تعویض آن‌ها جهت کارکرد بهینه خودرو خواهید داشت. ناگفته نماند که برخی از رفتارها در حین رانندگی، می‌تواند عمر این قطعه را اندکی کم یا زیاد کند. 

در هنگام رانندگی، از ترمزهای ناگهانی، عبور از ناهمواری‌ها و دست‌انداز‌های خیابان‌ها دوری کنید و با رانندگی آرام‌تر، باعث افزایش عمر سیستم تعلیق خودرو و هم‌چنین بوش‌ طبق شوید.

سرویس‌های دوره‌ای مناسب در قسمت سیستم تعلیق خودرو، می‌تواند عمر دیگر قطعات را نیز افزایش دهد. به بیانی دیگر، می‌توان گفت کارکرد نامطلوب قطعات خراب، روی دیگر قطعات سالم خودرو نیز تاثیرگذار است و از عمر مفید آن‌ها نیز به‌ میزان چشم‌گیری می‌کاهد. با توجه به افزایش قیمت قطعات خودرو، جدی‌گرفتن مسئله سرویس و نگه‌داری خودرو، بسیار منطقی‌تر و اقتصادی‌تر خواهد بود.

تیم زاپاس24 در تلاش هست تا بتواند بهترین فروشگاه های فروش لوازم یدکی را به شما معرفی کند تا بتوانید کالای باکفیت و همچنین با اطمینان خاطر خریداری کنید علاوه بر این شما می توانید با فروشگاه مدنظر خود به طور مستقیم در ارتباط باشید  

  زاپاس24دسترسی سریع  و آسان به فروشگاه های لوازم یدکی

 

نظرات کاربران

برگشت به بالا

زاپاس 24 را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

دانلود اپلیکیشن

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت به روز ایده پردازان کاوش گر می باشد